انتخاب خواننده برتر با حضور کارشناسان برگزار شد - avayemusic

انتخاب خواننده برتر با حضور کارشناسان برگزار شد

برنامه هزار صدا با حضور کارشناسان برای معرفی خواننده برتر پاپ در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

21 مرداد 1396 0 comment  

به گزارش آوای موسیقی- الهام مرادی، عصر روز پنج شنبه مرداد ماه سال جاری برنامه هزار صدا به عنوان انتخاب خواننده برتر، ساعت 15 در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد. مانی رهنما، محمد صالح علا و پدرام کشتکار به عنوان کارشناس و داور بخش ترانه و کلام، آثار خوانندگان و آهنگسازان شرکت‌کننده در برنامه را بررسی و نفرات برگزیده را معرفی کردند.

در این برنامه هفت خواننده آثار خود را اجرا کردند و در پایان طبق نظر داوران نفرات اول تا سوم انتخاب شد.

صبا راد مجری تلویزیون، مجید صفدری، مریم اسدی، عباس سجادی، فرزاد مرادی و یاور احمدی فرد عضو گروه رستاک از جمله مهمانان این برنامه بودند.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش شدن سرود ملی در سالن، آرش نصیری مدیر و مجری برنامه هزار صدا روی صحنه آمد و پس از عذر خواهی بابت تاخیر در شروع شدن برنامه شروع به خواندن شعری زیبا ازعلا کرد و پس از آن از داوران دعوت کرد تا به روی صحنه بیایند.

در حین ورود داوران تیزری از گلچین برنامه‌های هزار صدا در طی این سالها برای مخاطبین پخش شد.
نصیری پس از اتمام تیزر گفت:برنامه امروز را به ناصر فرهودی تقدیم میکنم و یادی هم از محمود جهان که اخیرا فوت شده‌اند میکنیم.

سپس به رسم همیشه هادی نوروزی و فرید ماجد پور در ابتدای برنامه به روی صحنه آمدند و قطعه‌ برگرد از علی رضایی را اجرا کردند.

پس از معرفی کارشناسان مانی رهنما کارشناس بخش آواز گفت: خیلی خوشحال هستم که برنامه هزار صدا به 4 سالگی رسیده و برای عوامل این برنامه آرزوی موفقیت میکنم. متاسفانه اخیرا اشخاصی را از دست دادیم که دیگر مانند آنها به وجود نخواهد آمد مانند افشین یداللهی و ناصر فرهودی که همه ما تمام خاطرات 4 دهه اخیرمان را مدیون آنها هستیم.ممنونم که این برنامه به ناصر فرهودی تقدیم میشود.

پدرام کشتکار کارشناس بخش آهنگسازی برنامه گفت: من هم مانند مانی رهنما بسیار از فوت این عزیزان متاسف هستم و این را میدانیم که جای خالی ٖآنها هیچ وقت پر نمیشود اما امیدوارم نسل جوان پرکار تر شود و ما از کارشان لذت ببریم.

آرش نصیری در ادامه از امین همیاری دعوت کرد تا برای اجرای آهنگ خود روی صحنه بیاید. این شرکت کننده قطعه «نفس» را اجرا کرد.
مانی رهنما درباره اجرای او گفت: صدایت کوک نبود و این در ایران به دلیل اینکه کارها از قبل هماهنگ و رله نمیشود طبیعی است و نمیشود به آن خرده گرفت.
صالح علا در ادامه گفت: من اصولا با داوری کردن در زیباشناختی مخالف هستم چون این آثار یک رویداد است مثلا ما نمیتوانیم بگوییم چرا ماه، ماه است بنابراین من با داوری کردن موافق نیستم. اما اشکالی که در شعر شما وجود داشت این بود که در قسمتی از آن میگفتید«خودم جای تو نفس میکشم» این حرف یعنی اینکه من به معشوقم بگویم تو بمیر و من به جای تو زندگی میکنم با این قسمت از ترانه موافق نبودم و ایراد داشت.

پدرام کشتکار در پایان گفت: من هم مانند محمد صالح علا اون قسمت از ترانه را قبول نداشتم و اشتباه بود. اما نکته اصلی این است که الان این کاری که اجرا کردی را کسی گوش نمیدهد و ارزشی ندارد چون مانند کار بقیه خواننده ها است. من این موضوع را به همه میگویم که افق موسیقایی امروز کوتاه شده و خواننده ها از روی دست هم کار برمیدارند و این کار اصلا درست نیست.

آرش نصیری از علیرضا باستانی شرکت کننده بعدی دعوت کرد تا روی صحنه بیاید. باستانی قطعه تردید را اجرا کرد.
مانی رهنما درباره اجرای او گفت: رنگ و جنس صدای شما را دوست داشتم اما یک حبس و انقباض پشت بینی شما وجود داشت که اگر آن را رها میکردی بهتر میتوانستی اجرا کنی اما در کل اجرایت را دوست داشتم.

صالح علا به صورت کوتاه نظر داد و گفت: من نمره خوبی میدهم.

کشتکاربدون نظر دادن از سیستم نامناسب سالن انتقاد کرد وبه این شرکت کننده گفت: امیدوارم قرعه به اسمتون بیوفتد و رای بیاورید.

سپس علیرضا خراسانی قطعه دوستی معمولی را اجرا کرد.
صالح علا گفت: در این ترانه شما تنها کسی بودید که مسئولین را مهربان یاد کردید و این بسیار جالب بود. اما نکته ای که وجود داشت این بود که ترجیع بند را در شعر رعایت نمیکردی از نظر من ترجیع بند مانند سیبل شعر است اگر آن را بزنی اصلا جالب نمیشود.

پدرام کشتکار در ادامه گفت: این ملودی یکنواخت بود و یک فرم خاص را تکرار میکرد به علاوه ترجیع بند هم نداشت من الان از روی شعر هم یادم نمی‌ماند چه چیزی خواندی در کل ملودی خسته کننده بود.

مانی رهنما گفت: صدای خوبی دارید و اینکه اصلا شباهت به خواننده دیگری ندارید یک حسن بسیار خوبی است اما باید در انتخاب شعر دقت کنی و با یک کار خوب صدایت را مثل یک نگین روی انگشتر قرار بدهی. صدای تو را بیشتر از بقیه دوست داشتم امیدورام این موارد را هم لحاظ کنی.

سپس جواد اردیبهشتی کوچکترین شرکت کننده با قطعه سر حرفات نموندی به اجرای زنده پرداخت.
محمد صالح اعلا درباره این اجرا گفت: صدای گرم و خوبی داشتی.

پدرام کشتکار گفت: از این اجرا تو کیف کردم و خوانندگی خیلی خوبی داشتی قطعا در این عرصه موفق خواهی شد ما به خوانندگانی مانند تو نیاز داریم اما تنها ایرادی که می‌توانم از تو بگیرم این است که تحریر زیاد به کار میبردی و اینکه در شعرت ترجیع بند بیشتر باید باشد.
مانی رهنما هم درباره این اجرای قوی گفت: واقعا لذت بردم صدای خیلی خوبی داری، پیشنهاد میکنم به کمک پدرتون ترانه‌های بسیار خوبی کار کنید. امیدوارم شما را در آینده ببینم.
در این قسمت از برنامه فیلمی کوتاه که در فضای مجازی منتشر شده از نوازندگی یک پسربچه بدون هیچ امکاناتی پخش شد.
نصیری پس از اتمام فیلم گفت: در سراسر کشور ما جوانان و کودکانی هستند که استعدادهای فراوانی دارند اما به دلیل نبود امکانات نمیتوانند آنها را شکوفا کنند.

سپس محمد امانی با قطعه راه رفتن روی یخ به روی صحنه آمد و برای حاضرین در سالن اجرا کرد.
محمد صالح اعلا به صورت کوتاه گفت:خوب بود.
مانی رهنما گفت: باید روی صدایت بیشتر کار کنی، پیشنهاد میکنم از امروز ورزش های صوتی را انجام بدهیريا، در آغاز بسیار شبیه اشوان شروع کردی و این یک امتیاز منفی است.

پدرام کشتکار گفت: درست در همان لحظه که شنونده منتظر بود ترجیع بند را بخوانی وارد موسیقی میشدی و این یک ایراد بود. من توصیم به همه آهنگسازها این است که فقط موسیقی تولید نکنند الان همه چیز در جهان پیشرفت کرده اما متاسفانه در کشور ما ایران موسیقی هیچ پیشرفتی نداشته است.
در این میان محمد صالح اعلا عذر خواهی کرد و جای خود را به عباس سجادی داد و سالن را ترک کرد.

کاوه محمدی با آهنگ عشق تابستونی به روی صحنه آمد.
مانی رهنما گفت: من صدای تو را دوست داشتم به نظرم خواننده خوبی هستید.
عباس سجادی گفت:جنس صداتون خوب بود و به ذائقه من بسیار نزدیک بود. در موسیقی کلام بسیار مهم است در این شعر حشو و زائد زیاد بود و در شعر ایراد وجود داشت.

پدرام کشتکار گفت: این نوع موسیقی که شما اجرا کردید زیاد ساخته شده است. از طرفی شما اصلا ارتباط خوبی با مخاطبین برقرار نکردید. موسیقی تلفیقی از همه چیزهای زیبایی است که خدا آفریده بنابراین باید با لبخند بخوانی و از طریق چشمهایتان با شنوندگان ارتباط برقرار کنید.

در این میان مانی رهنما توحید عاشقی خواننده آذری را دعوت کرد تا روی صحنه بیاید و اضافه کرد: این خواننده اصلا در فضای موسیقی کار نکرده است و فقط هنگام کار در زمین کشاورزی میخواند.
سپس این خواننده آذری زبان شعری زیبا به زبان شیرین آذری خواند.

آخرین شرکت کننده به نام رسول جهندژ با قطعه لبخند رویایی به روی صحنه آمد.
پس از اجرا پدرام کشتکار گفت: من به شخصه این نوع موسیقی را گوش نمیدهم چون قاموس قوی ندارد بنابراین نمیتوانم نظری بدهم.

عباس سجادی گفت: من با کلام و موسیقی ارتباطی برقرار نکردم و احساس کردم فقط روخوانی میکنی در کل این کوسیقی انتخاب خوبی بود.

مانی رهنما در پایان گفت: در مسابقه آواز انتخاب خوبی نکرده بودید باید یک کاری را انتخاب میکردید که از سه ناحیه بم، متوسط و بالای صدایتان استفاده میشد.

در این قسمت داوران برای ارزیابی شرکت کنندگان سالن را ترک کردند و محمدرضا هدایتی با دعوت آرش نصیری روی صحنه آمد.
محمدرضا هدایتی گفت: من دو یا سه بار بیشتر روی صحنه نیامدم و ادعای خوانندگی هم ندارم اگر آهنگ خوبی داشته باشم برای مردم حتما اجرا خواهم کرد.
پس از اینکه محمدرضا هدایتی 3 قطعه اجرا کرد داوران به صحنه برگشتند و نفر اول را جواد اردبیهشتی، نفر دوم محمد امانی و نفر سوم را حمیدرضا باستانی معرفی کردند.

منبع:اختصاصی آوای موسیقی

میتوانید برای مشاهده کلیه ی عکسهای این برنامه با سایز اصلی به گالری تصاویر از صفحه اصلی سایت مراجعه کنید و یا اینجا را کلیک کنید.

عکاس : سحر سلیمی

موارد مرتبط

نظر دادن

 

درباره ما

سردبیر و مدیر مسئول : مرتضی زمانی

 

 

قوانین و مقررات فروشگاه

 

طراحی شده توسط گروه تبلیغاتی دیبا

 

استفاده از مطالب سایت آوای موسیقی فقط با ذکر منبع مجاز است

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به آوای موسیقی میباشد

 

Copyright 2015 © www.avayemusic.com