ترانه‌های ديروز برای كودكان امروز - avayemusic

ترانه‌های ديروز برای كودكان امروز

آلبوم «ترانه‌های ديروز برای كودكان امروز» توسط نشر موسیقی نقطه تعریف منتشر شد. این اولین باری است که قطعات اورجینال کودکانۀ ایرانی با تنظیم برای ارکستر بزرگ و سازهای ایرانی توسط موسسه فرهنگی هنری نقطه تعریف منتشر میشود .

22 خرداد 1390 0 comment  


این قطعات همگی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین قطعات موسیقی کودکان هستند که ملودی‌هایشان سال‌ها است در حافظۀ شنیداری نسل‌های مختلف ایرانیان ماندگار شده است. اما امروز برای اولین‌بار ملودی‌های اصلی این قطعات که از ساخته‌های آهنگ‌سازان بزرگ این مرز و بوم هستند با اركستر بزرگ و سازهای ایرانی همراه با گروه کر نواخته و اجرا شده‌اند و در دسترس عموم به ویژه کودکان قرار می‌گیرد.

به گزارش «موسیقی ما»، کلنل علينقی وزيری، حبيب‌الله فخيم فارياب، حسن رادمرد و ناصر خديوی از جمله آهنگ‌سازانی هستند که آثارشان در این آلبوم نواخته شده است. آلبوم «ترانه‌های ديروز برای كودكان امروز» شامل قطعاتی چون «توپ سفيد»، «يكی بود يكی نبود»، «شنگولم منگولم»، «سگ پشمالو»، «گربه ملوس»، «جوجه»، «صبح زود»، «موش»، «شيرين زبان»، «عمو نوروز»، «كودك با ادب»، «كلاغا»، «صدای زنگ»، «عروسك قشنگ من»، «مادر» و «ايران» است. تنظيم قطعات را هم غلامرضا فتحی به عهده داشته است.

ضبط موسيقی كودک در ايران سابقه‌ای نزديک به يک قرن دارد. شايد وزيری نخستين كسی است كه در اين زمينه طبع آزمايی كرد و به دنبال او شاگردانش چون روح‌الله خالقی و... دست به تجربه‌های ديگری زدند. اما با ظهور نسل ديگری از آهنگسازان از جمله ثمين باغچه‌بان و حسين دهلوی، موسيقی كودک شكل ديگری به خود گرفت..همچنين بهرام دهقانيار و محمدرضا عليقلی ازجمله آهنگسازانی‌اند كه تجربه‌های ماندگاری در دوره كنونی و برای نسل ما داشته‌اند.

مجموعه «ترانه‌های ديروز برای كودكان امروز» تلاشی است برای احيا و نشر آثار هنرمندانی كه در گذشته دغدغه‌هايی برای موسيقی كودک داشته‌اند و نسل ديروز و امروز ما بسيار مديون و وامدار آنان است.

مراسم رونمایی از مجموعه «ترانه‌های ديروز برای كودكان امروز» با حضور بزرگان موسيقی، سينما و تلويزيون به همت موسسه فرهنگی هنری نقطه تعریف روز ششم شهریورماه  ساعت پنج عصر در محل شهر کتاب فرشته واقع در میدان تجریش، خیابان مقصودبیک (شهید دربندی)، نرسیده به چهارراه حسابی، پلاک 32 برگزار خواهد شد. ورود برای عموم آزاد است.

Maecenas orci tortor, egestas vel laoreet pretium, vestibulum ac magna. Curabitur luctus sapien non quam facilisis mattis at id lectus

نظر دادن

 

درباره ما

سردبیر و مدیر مسئول : مرتضی زمانی

 

 

قوانین و مقررات فروشگاه

 

طراحی شده توسط گروه تبلیغاتی دیبا

 

استفاده از مطالب سایت آوای موسیقی فقط با ذکر منبع مجاز است

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به آوای موسیقی میباشد

 

Copyright 2015 © www.avayemusic.com