بنیامین و ماجراهای کنسرت کرمان - avayemusic

بنیامین و ماجراهای کنسرت کرمان

مدیر کل ارشاد کرمان دلیل لغو کنسرت بنیامین در کرمان را ناهماهنگی میان گروه و موسسه برگزاری می داند.

به گزارش خبرنگار آوای موسیقی ریحانه آزادی_ کنسرتی که قرار بود پنجشنبه پنجم بهمن ماه ۱۳۹۶ در کرمان برگذار شود و نشد.
بنیامین علت لغو این کنسرت را عدم صدور مجوز برای نوازندگان زن خود دانست. و گفته است به دلیل حضور نوازندگان زن در میان اعضای گروهش، به او اجازه ی اجرا در جشنواره ی کرمان را ندادند.
همین مسئله موجب واکنش های بسیاری از سوی مخاطبان و علاقه مندان به موسیقی شد.

اما واقعیت ماجرا از نگاه مسئولین کرمان گویی چیز دیگری بوده است.دوهفته از لغو کنسرت بنیامین گذشته و اکنون شاید بهترین زمان برای نگاهی دوباره به این ماجرا باشد. پای صحبت های "محمد رضا علیزاده" مدیر کل ارشاد استان کرمان نشستیم تا ماجرا را از زبان او جویا شویم.

علیزاده گفت : لغو کنسرت بنیامین بهادری به دلیل ناهماهنگی بین مدیر گروه بنیامین و موسسه کرمانیِ برگذاری کنسرت بود. موسسه‌ی کرمانی(آوای آرشه) که تقاضای برگزاری کنسرتِ بنیامین در کرمان را ارائه کرده بود از همان اول گروهی چهار نفره را معرفی کرده بود و تا آخرین روز هم هیچ تقاضای رسمی برای افزایش تعداد نوازندگان ارائه نکرد.

او ادامه داد: در میان اسامی که به عنوان اعضای گروه به ارشاد کرمان معرفی شده بود، نام هیچ نوازنده زنی نبود. ما در کرمان مشکل برگذاری کنسرت با حضور نوازندگان بانو را نداشته و نداریم. در همین سال جاری دو گروه با حضور نوازندگان زن کنسرت‌هایشان را در کرمان برگذار کرده‌اند. یکی از این گروه‌ها گروه «رستاک» بود که تابستان سال جاری در کرمان روی صحنه رفت.

علیزاده تاکید کرد: لغو کنسرت بنیامین بهادری بیشتر از هر چیزی به علت ناهماهنگی گروه با موسسه‌ی برگذار کننده بود.یک روز قبل از اجرا یعنی روز چهارشنبه، چهارم بهمن مدیر موسسه کرمانی با همکاران ما به صورت تلفنی صحبت می‌کند و می‌گوید که می‌خواهیم دو نوازنده به اعضای گروه اضافه کنیم. این تقاضا غیر رسمی بوده و مکاتبه رسمی در این زمینه انجام نشده است.
از آنجا که این درخواست غیر رسمی یک روز قبل از اجرا بود، برای انجام روال اداری فرصت کافی وجود نداشت. اضافه کردنِ نام دو نوازنده آن هم یک روز قبل از زمان کنسرت امکان‌پذیر نیست؛ حال این دو نوازنده چه مرد باشند چه زن هیچ فرقی ندارد. برای ما جنسیت فرد اصلا مهم نبوده است.

مدیر کل ارشاد کرمان گفت: ما بحث و مشکلی درباره حضور نوازندگان زن در کنسرت‌های کرمان نداریم.

علیزاده تاکید کرد: پس از مسائلی که بنیامین در فضای مجازی مطرح کرد و لغو کنسرتش را به حضور نوازندگان زن ربط داد، ما به موسسه کرمانی و به نماینده و مدیر گروه بنیامین پیام دادیم که چرا این ایشان این کار را کرده‌اند. اما پاسخی هم دریافت نکردیم و آنها توضیحی برای این مسئله نداشتند.

مدیرکل ارشاد کرمان در پایان گفت: ما در طول سال برنامه‌های مختلف موسیقی را حمایت می‌کنیم. همین امسال هم بعد از ایام فاطمیه در اسفندماه اجراهای مختلفی در کرمان برگزار می‌شود.

چیزی که در این میان سوال برانگیز است این است که چرا "محمد رضا علیزاده" در مصاحبه قبلی خود گفته بوده است: بنیامین برای کنسرت کرمان و اجرای گروهی پنج نفره جواز گرفته درحالی که طبق گفته های ایشان در این مصاحبه جواز برای چهار نفر صادر شده است.و آیا حضور نوازندگان زن در جشنواره ها هم مانعی ندارد؟

بنیامین در مصاحبه ای در مورد لغو کنسرت کرمان گفته بود : جعبه سیاه این ماجرا در تهران که باز شود همه چیز مشخص خواهد شد

پرونده کنسرت کرمان همچنان باز است. باید پای حرف های بنیامین و موسسه برگذاری کنسرت کرمان هم نشست.

منبع :اختصاصی آوای موسیقی

موارد مرتبط

نظر دادن

 

درباره ما

سردبیر و مدیر مسئول : مرتضی زمانی

 

 

قوانین و مقررات فروشگاه

 

طراحی شده توسط گروه تبلیغاتی دیبا

 

استفاده از مطالب سایت آوای موسیقی فقط با ذکر منبع مجاز است

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به آوای موسیقی میباشد

 

Copyright 2015 © www.avayemusic.com