«کلاغ سفید» گروه دال در فصل آخر روانه بازار موسیقی شد - avayemusic

«کلاغ سفید» گروه دال در فصل آخر روانه بازار موسیقی شد

دومین آلبوم گروه دال از صبح روز دهم اسفند ماه روانه بازار شد.به گزارش خبرنگار آوای موسیقی ریحانه آزادی - دومین آلبوم گروه «دال» منتشر شد. این اثر به نام «کلاغ سفید» از صبح روز دهم اسفند از سوی شرکت پخش «هنر شهر» در بازار توزیع شده است. این مجموعه دارای هشت قطعه به نام‌های «کلاغ سفید»، «زمستان»، «فصل آخر»، «سرزمین ما»، «روزهای آخر اسفند»، «آبی بیکران»، «نیمه خاموش» و «شبیه یک رویا» است.

تمامی قطعات این آلبوم توسط اعضای گروه دال یعنی امین هدایتی (خواننده)، شایان شکرآبی (آهنگساز و نوازنده پیانو)، غزل مهدوی (ترانه سرا)، میلاد سعدی (سازهای کوبه‌ای) و یزدان بهمنی (هنگ درام و ادوات کوبه‌ای) ساخته و ضبط شده است.

فرشاد رضایی، آرش آذر، میلاد درخشانی، مهرداد عالمی، میلاد عالمی، علی جعفری پویان، پدرام فریوسفی، نیلوفر محبی، فرشید پاتینیان، پریسا پیرزاده و آتنا اشتیاقی سایر نوازندگان حاضر در این مجموعه هستند. فرآواز فروردین، مهدیه صفدری و پریسا دلفانی هم به عنوان همخوان در کلاغ سفید حضور دارند. ضبط چهار قطعه این آلبوم هم به صورت آنسامبل بوده است.

کلاغ سفید گروه دال از لحاظ محتوایی نسبت به آلبوم «گذر اردیبهشت» تفاوت‌های زیادی دارد. از جمله در بخش کلام که گروه دال این بار کمتر فضاهای عاشقانه را در اولویت قرار داده و نگاهی اجتماعی و بعضاً انتقادی در برخی قطعاتش دارد. در بخش موسیقی هم ضمن حفظ سازبندی همیشگی کارهای دال در قالب آهنگسازی‌های شایان شکرآبی، آنها سراغ ساوندافکت‌های الکترونیک و سازهای زهی رفته‌اند.

گروه دال در قطعه نیمه خاموش با میلاد درخشانی همخوانی کردند و این اثر چندی پیش در فضای مجازی منتشر شد. قرار است چند موزیک ‌ویدئو هم برای کارهای این آلبوم تهیه شود و کنسرت کلاغ سفید اوایل سال 97 در تهران برگزار می شود.

«غزل مهدوی» در روز انتشار این اثر یادداشتی راجع به کلاغ سفید نوشت که در ادامه می خوانید:

«قصه كلاغ سفيد قصه ماست.
قصه ما كه هر چند هيچ وقت نخوانديم و نشنيديم و كسى هم برايمان نگفت، اما ثانيه ثانيه و واژه واژه‌اش را تجربه كرديم، زيستيم و از سر گذرانديم...
قصه ما كه امروز در روزهاى آخر اسفند مانده‌ايم و در آرزوى روشناى بهار، نشسته كه نه... ايستاده ايم.
قصه ما كه دست در دست و شانه به شانه‌ى هم ارديبهشت را گذر كرديم، پاييز را تاب آورديم، زمستان را خشك شديم و امروز از عمقِ جان در اميد و انتظارِ جوانه‌هاى جديد، مى خوانيم.»

علاقه مندان برای تهیه این آلبوم می توانند به مراکز معتبر فرهنگی و هنری و سایت بیپ تونز مراجعه نمایند.

منبع : اختصاصی آوای موسیقی

موارد مرتبط

نظر دادن

 

درباره ما

سردبیر و مدیر مسئول : مرتضی زمانی

 

 

قوانین و مقررات فروشگاه

 

طراحی شده توسط گروه تبلیغاتی دیبا

 

استفاده از مطالب سایت آوای موسیقی فقط با ذکر منبع مجاز است

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به آوای موسیقی میباشد

 

Copyright 2015 © www.avayemusic.com